GCM32ER71E106KA57L
DigiKey Part Number
490-4798-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-4798-1-ND - Cut Tape (CT)
490-4798-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM32ER71E106KA57L
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCM32ER71E106KA57L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)