GCM32EC71H106KA03L
DigiKey Part Number
490-14536-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14536-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14536-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM32EC71H106KA03L
Description
CAP CER 10UF 50V X7S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCM32EC71H106KA03L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)