GCM31CD71H106KE36K
DigiKey Part Number
490-GCM31CD71H106KE36KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM31CD71H106KE36KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM31CD71H106KE36KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31CD71H106KE36K
Description
CAP CER 10UF 50V X7T 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)