GCM31CC71E106KA03K
DigiKey Part Number
490-14533-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14533-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14533-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31CC71E106KA03K
Description
CAP CER 10UF 25V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCM31CC71E106KA03K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)