GCM31C5C2J332GX03L
DigiKey Part Number
490-GCM31C5C2J332GX03LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM31C5C2J332GX03LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM31C5C2J332GX03LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31C5C2J332GX03L
Description
CAP CER 3300PF 630V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCM31C5C2J332GX03L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)