GCM31C5C2E153JX03K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 1.900
Datasheet
0.015 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GCM31C5C2E153JX03K
DigiKey Part Number
490-GCM31C5C2E153JX03KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31C5C2E153JX03K
Description
CAP CER 0.015UF 250V C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM31C5C2E153JX03K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)