GCM31B7U3A681JX01L
DigiKey Part Number
490-GCM31B7U3A681JX01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31B7U3A681JX01L
Description
CAP CER 680PF 1KV U2J 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCM31B7U3A681JX01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)