GCM31B5C2J272GX01L
DigiKey Part Number
490-GCM31B5C2J272GX01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31B5C2J272GX01L
Description
CAP CER 2700PF 630V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2700 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCM31B5C2J272GX01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)