GCM31A7U2J330JX01D
DigiKey Part Number
490-5040-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5040-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5040-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31A7U2J330JX01D
Description
CAP CER 33PF 630V U2J 1206
Detailed Description
33 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCM31A7U2J330JX01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)