GCM31A7U2J150JX01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 2.115
Datasheet
15 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
GCM31A7U2J150JX01J
DigiKey Part Number
490-GCM31A7U2J150JX01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31A7U2J150JX01J
Description
CAP CER 15PF 630V U2J 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM31A7U2J150JX01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)