GCM31A5C3A331FX01D
DigiKey Part Number
490-GCM31A5C3A331FX01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM31A5C3A331FX01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM31A5C3A331FX01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31A5C3A331FX01D
Description
CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 1206
Detailed Description
330 pF ±1% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCM31A5C3A331FX01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)