GCM31A5C3A120JX01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
12 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GCM31A5C3A120JX01D
DigiKey Part Number
490-GCM31A5C3A120JX01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31A5C3A120JX01D
Description
CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM31A5C3A120JX01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)