GCM3195G2A242GA16D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2400 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor X8G 1206 (3216 Metric)
GCM3195G2A242GA16D
DigiKey Part Number
490-GCM3195G2A242GA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM3195G2A242GA16D
Description
CAP CER 2400PF 100V X8G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM3195G2A242GA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)