GCM3195G1H183GA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.018 µF ±2% 50V Ceramic Capacitor X8G 1206 (3216 Metric)
GCM3195G1H183GA16J
DigiKey Part Number
490-GCM3195G1H183GA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM3195G1H183GA16J
Description
CAP CER 0.018UF 50V X8G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM3195G1H183GA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)