GCM3195C2A562GA16D
DigiKey Part Number
490-GCM3195C2A562GA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM3195C2A562GA16DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM3195C2A562GA16DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM3195C2A562GA16D
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5600 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCM3195C2A562GA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)