GCM3195C2A112GA16D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
1100 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GCM3195C2A112GA16D
DigiKey Part Number
490-GCM3195C2A112GA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM3195C2A112GA16D
Description
CAP CER 1100PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM3195C2A112GA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)