GCM21BR71H154JA37L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 29.098
0.15 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GCM21BR71H154JA37L
DigiKey Part Number
490-GCM21BR71H154JA37LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM21BR71H154JA37L
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM21BR71H154JA37L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)