GCM21BR71A106KE22L
DigiKey Part Number
490-10674-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10674-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10674-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM21BR71A106KE22L
Description
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GCM21BR71A106KE22L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)