GCM21BD70J106KE02K
DigiKey Part Number
490-GCM21BD70J106KE02KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM21BD70J106KE02KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM21BD70J106KE02KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM21BD70J106KE02K
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7T 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GCM21BD70J106KE02K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)