GCM21B5C2J222FX0AL
DigiKey Part Number
490-GCM21B5C2J222FX0ALTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM21B5C2J222FX0ALCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM21B5C2J222FX0ALDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM21B5C2J222FX0AL
Description
CAP CER 2200PF 630V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±1% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GCM21B5C2J222FX0AL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)