GCM21B5C2E822GX0AL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
8200 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GCM21B5C2E822GX0AL
DigiKey Part Number
490-GCM21B5C2E822GX0ALTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM21B5C2E822GX0AL
Description
CAP CER 8200PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM21B5C2E822GX0AL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)