GCM21A7U2E101JX01J is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 6.192
100 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
GCM21A7U2E101JX01J
DigiKey Part Number
490-GCM21A7U2E101JX01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM21A7U2E101JX01J
Description
CAP CER 100PF 250V U2J 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM21A7U2E101JX01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)