GCM21A5C2J331GX01D is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GCM21A5C2J331GX01D
DigiKey Part Number
490-GCM21A5C2J331GX01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM21A5C2J331GX01D
Description
CAP CER 330PF 630V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM21A5C2J331GX01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)