GCM219R92A153MA37J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.015 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
GCM219R92A153MA37J
DigiKey Part Number
490-GCM219R92A153MA37JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM219R92A153MA37J
Description
CAP CER 0.015UF 100V X8R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM219R92A153MA37J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)