GCM219R72A682MA37D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GCM219R72A682MA37D
DigiKey Part Number
490-GCM219R72A682MA37DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM219R72A682MA37D
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM219R72A682MA37D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)