GCM219R71C684KA37D
DigiKey Part Number
490-14775-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14775-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14775-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM219R71C684KA37D
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GCM219R71C684KA37D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)