GCM2195C1K912GA16D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
9100 pF ±2% 80V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GCM2195C1K912GA16D
DigiKey Part Number
490-GCM2195C1K912GA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM2195C1K912GA16D
Description
CAP CER 9100PF 80V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM2195C1K912GA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)