GCM2165C2A272JA16J
DigiKey Part Number
490-GCM2165C2A272JA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM2165C2A272JA16JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM2165C2A272JA16JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM2165C2A272JA16J
Description
CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCM2165C2A272JA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)