GCM2165C1J392JA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF ±5% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GCM2165C1J392JA16J
DigiKey Part Number
490-GCM2165C1J392JA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM2165C1J392JA16J
Description
CAP CER 3900PF 63V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM2165C1J392JA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)