GCM2165C1H152GA16D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1500 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GCM2165C1H152GA16D
DigiKey Part Number
490-GCM2165C1H152GA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM2165C1H152GA16D
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)