GCM188R91E683MA37D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 4.000
Datasheet
0.068 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
GCM188R91E683MA37D
DigiKey Part Number
490-GCM188R91E683MA37DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM188R91E683MA37D
Description
CAP CER 0.068UF 25V X8R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM188R91E683MA37D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)