GCM188R91E104KA37D
DigiKey Part Number
490-14359-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14359-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14359-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM188R91E104KA37D
Description
CAP CER 0.1UF 25V X8R 0603
Detailed Description
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GCM188R91E104KA37D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)