GCM188L81C124KA37J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.12 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8L 0603 (1608 Metric)
GCM188L81C124KA37J
DigiKey Part Number
490-GCM188L81C124KA37JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM188L81C124KA37J
Description
CAP CER 0.12UF 16V X8L 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM188L81C124KA37J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)