GCM1887U1H392JA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3.880
Datasheet
KEMET
3900 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
GCM1887U1H392JA16J
DigiKey Part Number
490-GCM1887U1H392JA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1887U1H392JA16J
Description
CAP CER 3900PF 50V U2J 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM1887U1H392JA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)