GCM1885G1H4R0BA16D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor X8G 0603 (1608 Metric)
GCM1885G1H4R0BA16D
DigiKey Part Number
490-GCM1885G1H4R0BA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1885G1H4R0BA16D
Description
CAP CER 4PF 50V X8G 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM1885G1H4R0BA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)