GCM1885G1H331JA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8G 0603 (1608 Metric)
GCM1885G1H331JA16J
DigiKey Part Number
GCM1885G1H331JA16J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1885G1H331JA16J
Description
CAP CER 330PF 50V X8G 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM1885G1H331JA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)