GCM1885G1H151GA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
150 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor X8G 0603 (1608 Metric)
GCM1885G1H151GA16J
DigiKey Part Number
490-GCM1885G1H151GA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1885G1H151GA16J
Description
CAP CER 150PF 50V X8G 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)