GCM1885C2A120GA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 7.978
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
12 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GCM1885C2A120GA16J
DigiKey Part Number
490-GCM1885C2A120GA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1885C2A120GA16J
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM1885C2A120GA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)