GCM1885C1H681JA16J
DigiKey Part Number
490-11154-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11154-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11154-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1885C1H681JA16J
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCM1885C1H681JA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)