GCM155L8EH104KE07J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 0402 (1005 Metric)
GCM155L8EH104KE07J
DigiKey Part Number
490-GCM155L8EH104KE07JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM155L8EH104KE07J
Description
CAP CER 0.1UF 50V X8L 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM155L8EH104KE07J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)