GCM155C71A684KE38D
DigiKey Part Number
490-GCM155C71A684KE38DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM155C71A684KE38DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM155C71A684KE38DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM155C71A684KE38D
Description
CAP CER 0.68UF 10V X7S 0402
Detailed Description
0.68 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GCM155C71A684KE38D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)