GCM1555G1H6R4BA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.4 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor X8G 0402 (1005 Metric)
GCM1555G1H6R4BA16J
DigiKey Part Number
490-GCM1555G1H6R4BA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1555G1H6R4BA16J
Description
CAP CER 6.4PF 50V X8G 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM1555G1H6R4BA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)