GCM1555C2A430JE02D
DigiKey Part Number
490-GCM1555C2A430JE02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1555C2A430JE02D
Description
CAP CER 430PF 100V C0G 0402
Detailed Description
43 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)