GCM1555C2A3R0BE02D
DigiKey Part Number
490-GCM1555C2A3R0BE02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1555C2A3R0BE02D
Description
CAP CER 3PF 100V C0G 0402
Detailed Description
3 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)