GCM1555C1H6R8CA16D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 58.143
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 8.236
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
YAGEO
YAGEO
KEMET
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
6.8 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)