GCM1555C1H111GA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
110 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GCM1555C1H111GA16J
DigiKey Part Number
490-GCM1555C1H111GA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1555C1H111GA16J
Description
CAP CER 110PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM1555C1H111GA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)