GCM033R71C331KA03D
DigiKey Part Number
490-GCM033R71C331KA03DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM033R71C331KA03DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM033R71C331KA03DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM033R71C331KA03D
Description
CAP CER 330PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GCM033R71C331KA03D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)