GCM033R71A122KA03J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
1200 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
GCM033R71A122KA03J
DigiKey Part Number
490-GCM033R71A122KA03JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM033R71A122KA03J
Description
CAP CER 1200PF 10V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM033R71A122KA03J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)