GCM033C71A104KE02J
DigiKey Part Number
490-GCM033C71A104KE02JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM033C71A104KE02JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM033C71A104KE02JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM033C71A104KE02J
Description
CAP CER .1UF 10V X7S 0201
Detailed Description
0.1 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7S 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GCM033C71A104KE02J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)