GCM0335C1HR11WA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.11 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCM0335C1HR11WA16J
DigiKey Part Number
490-GCM0335C1HR11WA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM0335C1HR11WA16J
Description
CAP CER 0.11PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM0335C1HR11WA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)